Від анархізму...
Новий заклад дав хлопцеві дуже багато, крім знань і професії агронома. Надворі стояв 1906 рік — ліберальні часи першої російської революції. В училищі кишіли осередки різних політичних партій, вирувало громадське життя. Слісаренко захопився філософією і політекономією, читав багато праць у цих сферах.
«На тринадцятому році життя я познайомився з Бюхнером, — згадував він, — прочитавши його “Силу і матерію”, і ця книжка, справивши на мене колосальне враження, поклала міцний фундамент моєму матеріалістичному світогляду. Хлопчиком тринадцяти років я став атеїстом і, пам’ятаю, в нижчій сільськогосподарській школі доводив товаришам, таким само хлопчикам, як і сам, своє презирливе ставлення до релігії тим, що перед причастям під час говіння я демонстративно пив молоко».
Далі були Дарвін, Ніцше і Прудон, Штірнер і Бакунін. За словами Слісаренка, анархізм так глибоко захопив його, що тільки років за десять він «позбувся решток його, ставши обома ногами на марксівський ґрунт (1919)».
...до літератури
Літературну діяльність Олекса Снісар почав у підпільному журналі «До праці», який видавали учні Харківської землеробської школи у 1909–1910 роках. Тут він надрукував перші вірші, статтю з критикою популярних тоді «заповідей українця». Однак літературним дебютом уважав публікацію в легальному виданні. «Читання художньої літератури привело мене до думки й самому спробувати писати. Почав з віршів, і другий чи третій вірш, що я його написав, був видрукуваний 1911 року в журналі “Рідний край”. З того часу мої поезії з’являлися по тогочасних журналах», — розповідав він у рубриці «Письменники про себе» в газеті «Комсомолець України» за 1928 рік.
Журнал «Рідний край» видавала Олена Пчілка, а вірш називався «Менестрель та імортель». Пізніше Слісаренко з властивою йому іронією згадуватиме, що значення слова «імортель» (тобто рослина безсмертник), він не знав і думав, ніби то носова хустинка.
Вірші, теоретики анархізму й класики політекономії забирали весь вільний час. Крім підпільного журналу, Слісаренко був причетний ще й до нелегальної типографії. Однак політика його, хоч як це дивно, не зацікавила. Він не вступив до жодної партії і віддав перевагу творчості.
Під час репресій 1909–1910 років йому пощастило уникнути арешту й заслання, але він потрапив до категорії політично неблагонадійних, що вельми ускладнювало працевлаштування. Він вступив на вищі педкурси для агрономів, та позаяк відстрочки в нього не було, його віддали в солдати.