Славетна родина
Антін Крушельницький був одружений з відомою галицькою артисткою, громадською діячкою Марією Слободою. В родині було п’ятеро дітей: чотири сини – Іван, Тарас, Богдан та Остап і донька Володимира.
Антін та Марія Крушельницькі з дітьми, початок 1910-х років
Джерело: Львівська національна наукова бібліотека ім. В.Стефаника
Антін Владиславович дбав, аби його діти здобули добру освіту і стали гідними людьми. Педагогічні принципи Антона Крушельницького добре ілюструють настанови, з яким він звертався до найстаршого сина Івана у листах з Відня восени 1924 року: «Будь звичайним чоловіком, бо тільки тоді Ти зможеш у житті створити щось доброго і великого, чи то як громадянин, чи як учений, чи як письменник, поет... Людина, яка нехтує иншими й показує їм свою вищість дуже мені нагадує индика. А я не хотів би, щоб мій син був такий».
Батька неабияк тішило, що син, який навчався на філософському факультеті Віденського університету, як вільний слухач відвідував лекції в Академії мистецтв, володів п'ятьма мовами, чудово орієнтувався у нових течіях європейської літератури та мистецтва, публікував власні твори: «Те, що ти хочеш у своїй творчости стати вище свого Тата, може мене тільки тішити».
Усі діти подружжя Антона і Марії Крушельницьких, здавалося, виправдають батькові очікування та надії. Незалежно від обраного фаху (медицина, література, музика, мистецтво, економіка чи кооперація), вони мали стати гідними продовжувачами династії.
У листі 1923 року до Івана, наголошуючи на значенні родинних цінностей, батько Антін ніби мимоволі передбачив долю, яка колись спіткає його родину:
«Історія родини – це для мене в мініятурі історія розвитку людства. Кожна родина розвивається. Йде щораз вище. Правда, тут і там відпадають слабкі особи, але і ця родина мусить рости; поки не дойде до найвищої стадії свого розвитку. Там вона затримується якийсь час, поки не почне дегенеруватися, або поки якась нагла катастрофа не кине її в забуття».